iiyama PROLITE T6562AS-B1 All-in-one PCAP Interactive Display Inspired by Technology and Designed for Creative Spaces and Sharing
iiyama PROLITE T6562AS-B1 All-in-one PCAP Interactive Display Inspired by Technology and Designed for Creative Spaces and Sharing
PROLITE T6562AS-B1
- Signal FailOver
- Retail installations
- Huddle spaces
- Android OS
- Touch Technology – Capacitive
- 4K
PROLITE T6562AS-B1
4K Resolution Displays, 61" to 70" Commercial Displays, 65" Commercial Displays, Airport Digital Signage, Car Dealership Digital Signage, Display Resolutions, DOOH, Hotel, Iiyama Commercial Displays, Interactive Whiteboards/Displays, Shop by Sector, Shop By Size, Touchscreen Displays
Details
Enjoy an all-in-one interactive display that combines the best in PCAP Touchscreen technology, offering the versatility and freedom of Android OS, easily customized to your needs by installing applications directly to it. Offering a powerful, yet flexible user experience, fostering creative communication with the benefits of a secure and controllable Touchscreen. The refined design of the T6562AS-B1 lends itself for integration into a large variety of environments where polished design and functionality are needed, like Huddle spaces in the modern office space, Retail shops and Kiosks.Downloads
System Integration
Please ask about how we can configure your solution
Global Operations
We ship and support products via offices globally
Full Warranty
Industry leading warranties on all solutions as standard
Technical Support
Experienced engineers are on hand to support your project
| Screen Size | 65" |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 3840x2160 |
| Brightness | 500nit |
| Viewing Angle | 178/178 (H/V) |
| Touch Technology | PCAP |
| Touch Points | Multi-Touch |
| Speaker | Yes |
| I/O | HDMI Input, LAN, RS232, USB |
| Mounting | VESA |
| Operating Temperature | 0°C to 40°C |
| CPU | ARM |
| RAM | 2GB |
| OS | Android |
Delivery Information
Smaller products from Assured Digital Signage are delivered via FedEx or DHL.
Larger products are shipped on pallets via our freight forwarder. Unless stated otherwise, orders are delivered DAP (Delivered at Place), with import duties and taxes payable by the customer. DDP (Delivered Duty Paid) is available on request. Please contact us for this option.
Payment Methods & Options
Related Products
You may also like
