Sureview SV15MRP 15″ Meeting Room Panel
Sureview SV15MRP 15″ Meeting Room Panel
SV15MRP
- Integrated PC & Player
- PCAP Touch Screen
- Full HD 1920×1200
- PoE Ready
Details
Our meeting room panels are designed to be part of enterprise-wide initiatives. We offer 10- and 15-inch touch panels with integrated PC players that deliver superior video quality. Sureview meeting room panels combine the flexibility of a PC with the ease of use and reliability of a dedicated appliance. The Surevue Operating Platform supports Linux and Windows loT operating systems, support industry-leading content management systems, and feature highly-optimized system software.Downloads
System Integration
Please ask about how we can configure your solution
Global Operations
We ship and support products via offices globally
Full Warranty
Industry leading warranties on all solutions as standard
Technical Support
Experienced engineers are on hand to support your project
| Screen Size | 15" |
|---|---|
| Brightness | 400nit |
| Glass Type | Tempered |
| Touch Technology | PCAP |
| Speaker | Yes |
| I/O | HDMI, LVDS, RJ45, RS232, USB |
| Mounting | VESA |
| Operating Temperature | 0°C to 50°C |
| Outdoor Rated | Yes |
| Built In Media Player | Yes |
| CPU | Intel |
| RAM | 4GB |
| LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| OS | Windows |
Delivery Information
Smaller products from Assured Digital Signage are delivered via FedEx or DHL.
Larger products are shipped on pallets via our freight forwarder. Unless stated otherwise, orders are delivered DAP (Delivered at Place), with import duties and taxes payable by the customer. DDP (Delivered Duty Paid) is available on request. Please contact us for this option.
Payment Methods & Options
Payments can be made in GBP, USD or EUR and can be paid by Swift or locally which reduces bank charges, please ask us for the relevant payment information which will also be shown on your invoice.
In addition, payment can be made via a secure link on both VISA and Mastercard and in your chosen currency. Outside of the UK, there is a 3.5% surcharge to cover transaction charges.
Related Products
You may also like
